ARAS KARGO Müşteri Hizmetleri Telefon Numarası


ARAS KARGO

Müşteri hizmetleri numarası:

444 25 52

ARAS KARGO Hakkında:

1979 yılında Celal Aras tarafından kurulan Aras Dağıtım ve Pazarlama, eriştiği dağıtım ağı gücüyle, bu gücün taşımacılıkta da kullanılması kararı alınarak 1989'da faaliyete geçen Aras Kargo'nun da temellerini oluşturmuştur.

 

Kuruluşundan itibaren sektöre getirdiği yeniliklerle hizmet kalitesini geliştiren Aras Kargo, bugün 13 bölge müdürlüğü, 29 transfer merkezi, 900'e yakın şube, 4000'den fazla araç filosu ve 14 bin'e yakın kişilik uzman kadrosuyla, her ay 12 milyon kişi, kurum ve kuruluşa hizmet veren, Türkiye'nin en geniş erişim ağına sahip, öncü taşımacılık kuruluşudur. Türkiye'nin bütün il ve ilçelerinde 1.500'ü aşkın yerleşim birimine hizmet götüren Aras Kargo, ayrıca 1600'e yakın yerleşim merkezinde faaliyet gösteren mobil servislerle, hizmet sınırlarını her geçen gün daha da genişleterek yolunda emin adımlarla ilerlemeye devam ediyor.


Aras Kargo, Türk Kargo sektöründe; hizmet kalitesi, ileri teknolojisi, standartlara uygunluğu, yaygın ve geniş ulaşım ağı ile öncü bir kuruluştur.


Paydaş beklentilerini ve performans sonuçlarını temel girdi olarak alan stratejik planlama sürecimize paralel olarak hayata geçirilen çok sayıda yeni proje ve sistemle öncü konumunu korumayı amaçlamaktadır.


Yönetim Sistemleri


2000 yılında bir Bölge Müdürlüğü bünyesinde başlatılan Kalite Yönetim Sistemi (KYS) kurma çalışmaları, 2004 yılı ISO 9001 KYS faaliyetleri ile birlikte Aras Kargo genelinde süreçler ilk kez tanımlanmıştır. 2006 itibariyle sistemin yayılımı gerçekleştirilmiş, Türkiye genelindeki tüm birimleri kapsayan ISO 9001 KYS Belgesi alınmıştır. Toplum ve çevre açısından sürdürülebilirliğin güvence altına alınmasına yönelik olarak, 2013 yılında ISO 10002 Müşteri Memnuniyeti, ISO 14001 Çevre ve OHSAS 18001 İş Sağlığı Güvenliği Yönetim Sistemleri kurma çalışmaları başlatılmıştır. 2014 yılında yapılan değerlendirme sonrasında Genel Müdürlük, İstanbul Bölge Müdürlükleri ve Transfer Merkezleri belgelendirilmiştir. Devam eden çalışmalarla yönetim sistemlerinin tüm Bölge ve Transfer Merkezi Müdürlüklerine yayılımı hedeflenmektedir.


EFQM Mükemmellik Modeli


2007 yılında paydaş ilişkilerinde kaliteyi yükseltmek, verimliliği artırmak, rekabet gücünü korumak ve yönetim sistemine bir yapı oluşturmak amacıyla; Kalite Yönetimi'nin temel kavramlarının yönetim sistemi biçiminde yaşama geçirilmesinin ifadesi olan “EFQM Mükemmellik Modeli” iş yapma biçimi olarak benimsenmiştir. Bu doğrultuda ilk adım olarak 2007'de Ulusal Kalite Hareketi İyi Niyet Bildirgesi imzalanmış ve Türkiye Kalite Derneği'nin (KalDer) yaşam kalitesini yükseltmek amacıyla başlattığı Ulusal Kalite Hareketi'ne katılım sağlanmıştır. Sırasıyla;


2008 yılında Mükemmellikte Kararlılık Belgesi,


2009 yılında Mükemmellikte Yetkinlik 3 yıldız,


2010 yılında Mükemmellikte Yetkinlik 4 yıldız,


2011 yılında Mükemmellikte Yetkinlik 5 yıldız


2013 yılında Türkiye Mükemmellik Ödülü


alarak, bu yolda da başarılı bir grafik çizilmiştir. 2013 yılı itibariyle süreçte sürdürülebilirliği korumak esas alınmıştır. Sürdürülebilirliği korumak adına stratejiler ve süreçler sürekli takip edilmektedir.

Yorumlar (3 yorum) Yorum yaz

444 25 52 telefon no için yorumlar:


Belirsiz | @anonim yazdı (1 yıl önce)

dddddddddddddddd

Belirsiz | @anonim yazdı (1 yıl önce)

eergergergerg

Belirsiz | @anonim yazdı (4 yıl önce)

Aras kargonun kendine ait bir numarasıdır yani resmi bir numaradır. Dolandırıcı değildir. Bu numara ile kargonuzu ve diğere işlemleri sorgulata bilirsiniz

Yukarıdaki bilgiler kullanıcılardan gelen yorumlardır. Siz de 4442552 numaralı telefon tarafından arandıysanız telefon numarası ile ilgili yorum yazabilirsiniz.