AVEA Müşteri Hizmetleri Telefon Numarası


AVEA

Müşteri hizmetleri numarası:

444 14 44

AVEA Hakkında:

Avea, Türkiye'nin üçüncü GSM operatörüydü. Yeni nesil şebekesi ile Türkiye nüfusunun %98'ine hizmet vermekteydi. Avea, 205 ülkede 685 operatörle uluslararası dolaşım anlaşmasına sahipti. CEO'su Haziran 2009'dan Ocak 2016'ya kadar Erkan Akdemir'di. 26 Ocak 2016 itibarıyla üst grubu olan Türk Telekom ile birleşmiş olup kendini feshetmiştir. Böylece Avea markası tamamen son bulmuş, yerine Türk Telekom Mobil adı altına hizmet vermeye başlamıştır.


TT&TIM İletişim Hizmetleri A.Ş., Türk Telekom'un GSM operatörü Aycell'in, %51 Türkiye İş Bankası Grubu ve %49 TIM ortaklığı ile kurulmuş olan İş-TIM ile birleşmesi sonucu, 19 Şubat 2004 tarihinde resmen kurulmuştur. Birleşmeden sonra Aria ve Aycell markalarının TT&TIM çatısı altında devam ettiği kısa bir süreç yaşanmıştır. 23 Haziran 2004 tarihi itibarıyla ise birleşmeden doğan sinerjinin ifade edildiği "Avea" markası, bu iki markayı temsilen piyasaya sunulmuştur. 15 Ekim 2004 tarihi itibarıyla "TT&TİM İletişim Hizmetleri A.Ş" ticari unvanı, "Avea İletişim Hizmetleri A.Ş." olarak değişmiştir.


GSM sektörünün en genç, dinamik ve alternatif operatörü olmuş Avea, Türkiye GSM pazarına ciddi bir rekabet ortamı getirmiştir. Türk Telekom'un %55 oranındaki hissesinin özelleştirilme süreci Kasım 2005 itibarıyla tamamlanmış, özelleştirme sonunda, Oger Telecom Türk Telekom'un %55 hissesine sahip olmuştur. Avea'nın geri kalan %18,63 hissesi İş Bankası'na aitti. Daha önce de TIM'in (Telecom Italia) Avea'daki hisselerini satın alan Türk Telekom'un payı 28 Şubat 2012 itibarıyla %89,9965'e yükselmiştir.


Türkiye'deki tek GSM 1800 (MHz) operatörüdür.


Şirket, bazı spor kulüpleriyle yaptığı anlaşmalarla, yalnızca isim hakkı kulüplerde bulunan Bursasporcell, Fenercell, GSMobile, Samsuncell ve Trabzoncell gibi sanal operatörleri de barındırmaktaydı. Bimcell, PTTcell, Pocell gibi gelir paylaşım ortaklıklarıda mevcuttu. Ayrıca İzmir spor kulüpleriylede iş birliği başlamıştı. 2012 yılında faaliyete başlayan ALTAYCELL, GÖZTEPECELL, KAFKAFCELL, BUCACELL gibi iştirakleri de vardı.

Müşteri hizmetleri numaraları; 444 1 500, Avea içi 500, Kurumsal hatlar için 444 1 550 idi.  Artık  Türk Telekom adına 444 1 444 üzerinden iletişim sağlanabiliyor.


4 Ağustos 2015 tarihinde Kamuyu Aydınlatma Platformu'nda (KAP) yapılan açıklama ile İş Bankası'nın şirketteki hisselerini almış olan Türk Telekom şirketinin, Avea İletişim Hizmetleri A.Ş'nin tamamının sahibi olduğu duyuruldu.

Yorumlar (8 yorum) Yorum yaz

444 14 44 telefon no için yorumlar:


Bilgilendirme | @anonim yazdı (6 ay önce)

Guvenilir

Bilgilendirme | @Işıl yazdı (7 ay önce)

Türk Telekom'a ait müşteri hizmetleri numarasıdır, Aradığında güvenle açabilirsiniz.

Bilgilendirme | @anonim yazdı (2 yıl önce)

Türk Telekom Müşteri Hizmetleri. Güvenilir numaradır

Belirsiz | @anonim yazdı (2 yıl önce)

sürekli rahatsız ediyor

Şüpheli | @anonims yazdı (2 yıl önce)

tam dolandırıcılar aman açmayın tehlikeli

Bilgilendirme | @Ad yazdı (3 yıl önce)

aaaa

Bilgilendirme | @anonim yazdı (4 yıl önce)

Turk telekoma ait numara guvenilirdir

Bilgilendirme | @farurhenho yazdı (4 yıl önce)

Bu numara Türk Telekom Müşteri Hizmetleri'ne aittir. Kampanyalar hakkında bilgi vermek, arıza kaydı bıraktıysanız onun durumundan haberdar etmek vb. durumlarla ilgili Türk Telekom işlerinde sizi arayabilirler. Dolandırıcı değildir.

Yukarıdaki bilgiler kullanıcılardan gelen yorumlardır. Siz de 4441444 numaralı telefon tarafından arandıysanız telefon numarası ile ilgili yorum yazabilirsiniz.