Neden daha çok 0850 telefon numaraları beni arıyor?

850 numaralar neden bu kadar çok? Arayanlar neden daha çok 850 numaraları tercih ediyor? Her arayan 0850 numara güvensiz mi?

23.9.2019 tarihinde yayınlandı0850 ile başlayan numaralar konum bağımsız numaralardır. Yani bir şehri veya bir bölgeyi ifade etmezler.

0850 numaralar dijital numaralardır ve bilgisayar gibi sistemler üzerinden arama yapmak, gelen çağrıları cevaplamak için çok uygundurlar. Aynı zamanda 0850 numara almak kolaydır.  İşte bu sebeplerden dolayı internet aboneliği, su ısıtıcı, tatil pazarlayanlar yani kısaca ürün ve hizmet satan kişi ve kurumlar 0850 numaraları tercih eder.

 

İşte bu sebepten telefonumuza gelen aramaların, reklam, pazarlama amaçlı aramaların büyük çoğunluğu 0850 ile başlayan telefon numaralarıdır.

 

0850 telefon numaralar pazarlamacılar için çok avantajlıdır. Durum böyle olunca dolandırıcısı, pazarlamacısı, kurumsal firması 0850 numaraları tercih eder ve bizlerde spam yani istenmeyen aramalara maruz kalırız.

Her ne kadar kanunlar olsa da istenmeyen aramalara karşı ilgili kurumlar görevlerini tam olarak yerine getiremiyor. İşte bu durumdan faydalananlar da sürekli bizleri 0850 numaralar üzerinden arıyorlar.

 

Ayrıca her 0850 ile başlayan numara dolandırıcı ya da pazarlamacı değildir. Pek çok kurumsal firmanın müşteri hizmetleri de bilgilendirmek adına 0850 ile başlayan numaralardan bizi ara. Eğer bir numara sizi sürekli arıyorsa bu telefonu internet üzerinden aramak ve daha önce başkalarının deneyimlerinden faydalanmak mantıklı bir davranıştır.

Sizde şüpheli bir numara sizi ararsa arayankim.net üzerinden nu numarayı aratabilir. Sizi aradığı tarih ve saati bildirerek diğer kişilere katkı sağlayabilirsiniz. Arayankim.net üzerine bıraktığınız her yorum binlerce kişiye fayda sağlayacaktır.

İlginizi çekecek diğer yazılar: